KİM DEMİŞ KADINLAR ÇİÇEK SEVMEZ DİYE?

24v3yti

Bir ara ben diyordum allah var.

İçimden gele gele hem de, ”çiçek de sevmiyorum ben!” diyordum.

Annem bile vazgeçti bundan ben nasıl vazgeçmeyeyim. Çiçek sevmeyen anne mi olur demeyin, aslında yok zaten. Sonradan fark ettim, paramızı harcamamızı istemediği için böyle dediğini. Hatta çok para gitmesin diye ”kır çiçekleri güzel, kızım.” derdi bir de. Ana olunca başka tabii.

Gerçi çiçeklerin de türleri varmış; hisleri, sevdiğin çiçek senin karakterini anlatırımış. Doğal, duygusal, yaşamı seven bir doğan varsa severmişsin kır çiçeklerini. Eh ben de anamın kızı olarak ”kır çiçekleri” müptelası oluvermişim tabii. Hayatı sevme etkisi işte.

Sizin yeteneklerinizi övmeyi hiç bırakmayan, ne zaman ne istediğinizi hemen anlayan bir koca gibi zor bulunan cinsten çiçekler seviyorsanız eğer, sıkıntıdasınız. Bu sizin çok kibirli olduğunuzu söylüyor olabilir. Eh, hiç bir erkeğin bildiğinden değil, bu kadar ince düşündüklerinden de değil de…

Ne anlama gelirse gelsin, kadını, kadın gibi hissettiren bir etkisi olduğu kesin. Sevildiğini hissetmenin en derin kolaylığı. Bir açıdan erkekler için herşeyi kolaylaştıran da bir şey. Arada bir gereksiz anlarda size çiçekle çıkıp gelebilmesi var ya! tadı damakta kalır vallahi!

Ah bir de çiçek alınmasını bekleyen kızlardansanız bir tavsiye, bir de almayı deneyin. Mesela durduk yere annenize, hani şu çok benzediğiniz kadına çiçek alıverin. O  size mütemadiyen ”kızım paranı harcamasaydın” dese de alın. Gözlerindeki ışık cenneti sizin de ayaklarınızın altına serer. Çiçek de çok pahalı arkadaşım, doğru da, ben o tuşa basarken bir anda beliriveriyor gözümün önünde işte, beni eğitmek, gülümsetmek için bozdurulan bilezikler serisi.

Aşk size çiçek sunmasa da arada sırada çiçek almış gibi gülümeseme sunmak gerek, karşılıksız.

Hani diyorum ya yaşama sevinci lazım herşey için.

Herkese bir demet kır çiçeği lazım yani.

Advertisements

3 thoughts on “KİM DEMİŞ KADINLAR ÇİÇEK SEVMEZ DİYE?”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s